Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.
 

 

 

 

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

 

Platobné brány:

  

 

NOVINKY

arr3Máte na nás otázku?Na vytvorenie otázky použite náš formulár...

ANKETA

Páčia sa Vám autosedačky v červenej farbe

ANO 36% NIE 22% 19% 24%

KONTAKTY

Mgr. Ivan Vinjar
Lemešianska 7
08001, Haniska pri Prešove
tel: 0944 25 3335
napíšte nám
autosedacky.net@gmail.com

Top

naša cena 109,90 €
skladom
naša cena 118,88 €
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 109,90 €
skladom
naša cena 35,99 €
skladom

Ako vybrať autosedačku?

 

Pomôcka pre rýchly výber autosedačky

Univerzálna autosedačka - áno či nie?

Pri autosedačkách v kategóriách od 9 kg vyššie je podľa výrobcov uvádzané, že sú vhodné pre deti od 9 mesiacov.

Toto odporúčame len v prípade, že vyberáte autosedačku, ktorá je polohovateľná mechanizmom (do viacerých polôh), nakoľko pri výbere autosedačky napr. v kategórii 9-36 kg u tých, ktoré tento mechanizmus nemajú, musíte počítať s určitým nepohodlím dieťaťa (napr. pridŕžanie hlavičky dieťaťu počas spánku...). Autosedačky v kategórii 9-36, ktoré nie sú polohovateľné, odporúčame z vlastných skúseností až deťom od 1 až 1,5 roka veku. V prípade, že u mladšieho dieťaťa uvažujete o kúpe univerzálnej autosedačky (9-36 kg), bude lepšie zvoliť polohovateľnú variantu.

Idete na dovolenku či len na nákup?

Pri výbere autosedačky určite zvážte aj to, či ju budete používať denne a skôr na krátke vzdialenosti (do škôlky, po meste a pod.), alebo ide o autosedačku určenú na dlhšie cesty (prípadne na dovolenku). Nie je nič príjemné počúvať nespokojný plač 1-2 ročného dieťaťa niekoľko hodín počas cesty do zahraničia, pretože nemôže pohodlne spať.

Rovnako je dôležité zobrať do úvahy aj fakt, ako dlho bude Vaše dieťa konkrétnu autosedačku používať - je niečo iné vyberať autosedačku pre 1 ročné ako pre 4 ročné dieťa (ktoré ju bude používať ešte 8 rokov!)

MÝTUS : PODSEDÁK STAČÍ už 4 ročnému dieťaťu !

Napriek požiadavkam zákazníkov sa bránime ponúkaniu podsedákov v našej ponuke. Možno Vám to príde ako ekonomicky výhodné riešenie (v supermarketoch Vás vyjde od 9 - 15 eur), ale zvážte, či Vám bezpečnosť Vášho škôlkára či školáka stojí za to. Je dokázaná v testoch, že pri bočnom náraze (a to aj pri rýchlosti 50 km/hod. niekde na križovatke v meste) je dieťa ohrozené na živote, pretože jeho hlavička priamo narazí do bočného skla! V prípade zadného nárazu (napr. do Vás buchne za Vami stojace auto) zase utrpí jeho chrbtica.

Autosedačky pre staršie deti (od 15-36 kg) napr. od francúzskej firmy Nania Vám vieme kedykoľvek ponúknuť vo výhodných cenách už aj do 30 eur - neváhajte nás kontaktovať. Pochopiteľne, pokiaľ z nejakých dôvodov trváte na podsedáku, odporúčame aspoň pohodlné podsedáky francúzskej firmy Nania.

Stačí si pozrieť nasledujúce video:

 

Prečo neponúkame tzv. PULTÍKOVÉ AUTOSEDAČKY (napr. Kiddy)?

Nasledovné video ukazuje na najnovšie testy (tzv. rollover-test), kde dôjde nielen k nárazu ale aj prevráteniu automobilu. Tento test preukázal, že dieťa v pultíkovej autosedačke (ktoré boli doteraz tak výnimočne hodnotené v bežných testoch) nielenže nie je vôbec chránené, ale dokonca z nej úplne VYPADNE! Uvidíme, kedy tento fakt zohľadnia aj nezávislé motoristické testy... V každom prípade, v našej ponuke nájdete dostatok autosedačiek s vnútornými bezpečnostnými pásmi, ktoré ochránia dieťa aj v takejto fatálnej situácii.